نخ کلاژن

نخ کلاژن

نخ کلاژن ساز یک روش جدید برای رفع خطوط و چین و چروک ‌ها و همچنین پر کردن و رفع افتادگی صورت است. در این روش، نخ ‌هایی که شامل کلاژن هستند، از طریق سوزن به پوست صورت تزریق می ‌شوند. پس از تزریق، نخ‌ ها تحت تنش قرار می ‌گیرند و با تولید کلاژن جدید در پوست، به پوست کمک می ‌کنند تا براحتی به جای خود برگردد و چین و چروک ‌های صورت را کاهش می دهند
نخ های کلاژن ساز موجب بهبود و رفع تمامی خطوط عمیق و استاتیک صورت می شود.

در واقع در کاشت نخ‌ های کلاژن ساز دو هدف مهم مورد نظر ما است:
۱٫ کلاژن سازی که به تدریج باعث سفتی و افزایش قوام بافت می‌شود و اثرات آن در طولانی مدت (مثلا ۶ تا ۱۲ ماه) مشخص می‌شود. که در برخی موارد بین ۳ الی ۶ ماه هم قابل مشاهده است

۲٫ لیفت و بالا کشیدن نواحی مانند شقیقه، گونه، ماریونت و… که برای رسیدن به این هدف می‌توان از نخ‌هایی مانند سیلوئت آمریکا استفاده کرد.
نخ‌ های کلاژن ساز زمانی بهترین نتیجه را ایجاد می‌کنند که کارهای تزریق فیلر و بوتاکس را کامل کرده‌ باشید، صورتتان پر باشد و گودی نداشته باشد و بخواهید برای رفع افتادگی و افزایش قوام پوست کار مکمل عالی را انجام دهید. البته توجه داشته باشید که این نخ ها به تنهایی نیز نتیجه بسیار خوبی را روی پوست شما به نمایش میگذارند .
نواحی قابل استفاده از نخ کلاژن ساز
زیر چشم، اطراف چشم،خطوط پنجه کلاغی
خطوط پیشانی و اخم
خطوط دور لب،ماریونت، نازولبیال
خط فک، زیر چانه
خطوط گردن و دکلته
گونه و غبغب

مزایای استفاده از نخ جوانساز
بازسازی و از بین بردن خطوط چین و چروک ریز
بهبود خاصیت ارتجاعی پوست
کمک به روشن شدن و قوام پوست
تحریک تولید کلاژن و الاسین به مدت طولانی
بدون درد و نقاهت
بدون هیچ گونه کشیده شدن و فرورفتگی بیش از حد پوست

برای گذاشتن نخ جوان ساز، فردی کاندید مناسب است که افتادگی صورت شدید نداشته باشد. مناسب ترین گزینه برای این تکنیک افراد جوان تر در رنج سنی ۲۵ تا ۴۵ سال است که شلی خفیف پوست پیدا کرده اند و ضخامت پوست و بافت چربی مناسبی برای گذاشتن نخ دارند.
افرادی که افتادگی شدید تر دارند این تکنیک باید با لیفت نخ کاگ یا سایر روش های جوانسازی و سفتی پوست ترکیب شود وگرنه به تنهایی خواسته ی بیمار را تامین نمی کند.
یکی از سوالات پرتکرار شما عزیزان این است که چه تعداد نخ جوانساز مورد نیاز است؟
با توجه به ناحیه ی مورد نیاز تعداد نخ جوان ساز در فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد.
با توجه به ضخامت کم نخ گذاشتن تعداد کم نخ جوانساز نتیجه ای نخواهد داشت. پس بر اساس سن، جنس پوست، ضخامت و قوام آن تعداد نخ توسط پزشک مشخص می شود.
شما میتوانید نخ های کلاژن ساز و جوانساز را با بهترین برند ها در کلینیک زیبایی دکتر مرتضی جعفری انجام دهید .