نخ های امبدینگ لاغری

نخ های امبدینگ لاغری

یکی از روش‌های نوین در لاغری امبدینگ است. این روش که یکی از زیر شاخه های طب مکمل است، تاثیر زیادی در لاغری دارد.در امبدینگ با قرار دادن نخ‌های قابل جذب در بدن، سوخت‌وساز چربی‌ها در بدن افزایش یافته و همچنین گردش خون نیز بهبود می‌یابد. نخ‌هایی که در امبدینگ به کار برده می‌شود، کاملاً قابل جذب می باشد در نتیجه نگرانی جهت خارج کردن آنها از بدن نداشته باشید. این نخ ها در واقع همان نخ‌ بخیه هستند که به آنها کات‌گوت (cutgot) گفته می‌شود. از آنجا که چاقی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله کم‌کاری تیروئید، چاقی‌های عصبی و به هم خوردن تعادلات هورمونی بدن و دیگر دلایل به وجود آمده باشد، توصیه می‌کنیم حتما قبل از انجام امبدینگ از دلایل چاقی خود اطلاعاتی داشته باشید. چراکه برای مثال در چاقی‌های هورمونی این روش پاسخگو نمی‌باشد.

کاشت نخ و لاغری با نخ یا همان امبدینگ یکی از کم‌هزینه‌ترین و کم‌دردترین روش‌های لاغری شناخته شده می‌باشد. امبدینگ به عنوان یکی از زیر شاخه‌های طب سوزنی علاوه بر کاربرد در لاغری موضعی برای رفع چین و چروک‌های صورت و همچنین کاهش درد در نقاط مختلف بدن کاربرد دارد.

یکی از بهترین روش‌های کاهش وزن، لاغری موضعی با امبدینگ است.
در حین جذب این نخ توسط بدن، عمل تحریک نقاط طب سوزنی نیز اتفاق افتاده و همان اثر استفاده از انواع سوزن طب سوزنی را ایجاد می‌کند. سوزن‌های امبدینگ کمی بزرگ‌تر از سوزن‌های استفاده شده در طب سوزنی بوده و ممکن است از محل امبدینگ یک یا دو قطره خون خارج شود. اما نگران درد ناشی از آن نباشید. به شما اطمینان می‌دهیم درد امبدینگ از سرنگ‌های آمپول کمتر است.

امبدینگ برای لاغری شکم و درمان چاقی
در حال حاضر در کشور ما از امبدینگ شکم و پهلو بیش‌تر برای درمان چاقی‌ها مانند چاقی‌های موضعی یا چاقی‌های عمومی استفاده می‌شود. امبدینگ یک روش درمانی بسیار خوب است که برای بسیاری از بیماری‌ها می‌توان از آن به جای طب سوزنی استفاده کرد. در امبدینگ فواصل درمانی یک ماهه است. این روش درمانی باب میل بیمارانی است که از مسیرهای دور برای درمان مراجعه می‌کنند.

امبدینگ چگونه باعث درمان چاقی و لاغری شکم می شود؟
امبدینگ باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن در نقاط خاصی که نخ کاشته شده است می شود و این امر در طولانی مدت، باعث لاغری خواهد شد. علاوه بر آن، لاغری با نخ و انجام امبدینگ باعث کنترل روند هضم و جذب مواد غذایی خواهد شد که این امر نیز باعث سوختن بیشتر چربی ها می شود. نکته جالب توجه آن است که امبدینگ اشتهای فرد، بویژه در افراد مبتلا به تیروئید کم کار، را کمتر می کند. همچنین امبدینگ شکم می‌تواند عملکرد سیستم غدد درون ریز و عملکرد کلیه را افزایش دهد. به این ترتیب با انجام امبدینگ شکم، از چاقی جلوگیری می‌شود.

امبدینگ در موارد زیبایی نیز کاربرد دارد. برای زیبایی صورت، از بین بردن خط خنده، چین و چروک‌ها و انواع لیفتینگ می‌توان از امبدینگ استفاده کرد. در مقاله کاربردهای امبدینگ در زیبایی بیشتر در این مورد صحبت کرده ایم. در زمینه تناسب اندام نیز میتوان از کاشت نخ استفاده کرد. برای لیفت سینه و باسن، همچنین فرم دهی و تغییر سایز در سینه و باسن نیز امبدینگ کاربرد خوبی دارد. اما جنس نخ و سوزن‌های مورد استفاده در امبدینگ صورت با امبدینگی که برای درمان در بدن استفاده می‌شود، متفاوت است.

عوارض کاشت نخ
جنس نخ امبدینگ مانند بعضی از نخ‌های بخیه طوری است که قابل جذب می‌باشد و مشکلی برای افراد به وجود نمی‎‌آورد. به صورت کلی امبدینگ دارای عارضه‌ی خاصی نیست مگر اینکه این شیوه درمانی در حضور پزشک متخصص امبدینگ صورت نگیرد. عوارض امبدینگ به مواردی نظیر درد یا کبودی مربوط می‌شود که بسیار نادر است. به نوعی می‌توان این عمل را بدون عارضه دانست

مدت زمان هر جل‎سه امبدینگ چقدر است؟
به صورت کلی درمان با امبدینگ به صورت ماهی یک‌بار و به مدت ۲۰ الی ۴۰ دقیقه روی بدن انجام می‌شود. اما در بعضی موارد نیاز به تکرار مداوم ندارد.در درمان چاقی به وسیله‌ی امبدینگ تعداد جلسات بیشتر است. درصورتی که بعد از چند جلسه، بدن به این روش درمان پاسخ ندهد و یک آداپتیشن با روش درمانی ایجاد کند، درمان متوقف شده و بعد از چند ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

توجه داشته باشید که درمان با امبدینگ و طب سوزنی باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. در غیر این صورت نه تنها امبدینگ باعث بهبودی شما نمی‌شود، بلکه مشکلاتی از قبیل عفونت و پارگی رگ‌ها را نیز برای شما بوجود خواهد آورد. شما می توانید کاشت نخ های امبدینگ را در کلینیک دکتر مرتضی جعفری انجام دهید .